Dřevostavby Bartoš / Dřevostavby - řešení pro komfort i zdraví

Dřevostavby - řešení pro komfort i zdraví

Zájem o dřevostavby stoupá a není se čemu divit, neboť žijeme v době, která se vyznačuje hektičností a vysokými nároky na naše nasazení. A jak praví jedno staré pravidlo:
„Když jsi nemocný, přestěhuj se na venkov. A když se ani pak neuzdravíš, přestěhuj se do dřevěného domu.“
Toto pravidlo vyjadřuje dva nejpodstatnější faktory stavební biologie – prostředí a materiál.

Moderně koncipované dřevostavby

Moderně koncipované dřevostavby mají kvalitu 21. století, přestože jako základního stavebního prvku jsou využity materiály osvědčené tisíciletími. Naši projektanti dřevostaveb dokonce dokážou prvotní projekty zděných domů bez problémů upravit pro dřevostavby ať už roubené, nebo skeletové. Umíme vytvořit dřevostavby určené jak k trvalému bydlení, tak ty, které slouží převážně k rekreaci. Není pro nás problém postavit tvarově moderní dřevostavby, které zapadnou do městských aglomerací, i takové dřevostavby, které odpovídají folkloru venkova či stavebním zvyklostem v chráněných krajinných oblastech.

Komerční dřevostavby

Dřevostavby čím dál častěji volí podnikatelé pro budování komerčních prostor. Rozhodují jak cena, rychlost výstavby, tak estetické hledisko. Nejvíce volí podnikatelé dřevostavby pro penziony či restaurace. Jejich zákazníci se v takových dřevostavbách cítí příjemně a rádi se vrací. Oproti historickým roubeným domům nabízí dřevěné novostavby řadu možností pro užití technologií nezbytných pro současnost. V moderní dřevostavbě se tak skloubí tradiční hodnoty a dnešní nároky. Pro komerční účely v chráněných krajinných oblastech, či místech s přísnými požadavky na charakter staveb, jsou dřevostavby přímo ideální.