tesařská výroba

V průběhu dlouholetého působení firmy jsme se specializovali na tesařskou výrobu a zcela jsme upustili od běžné stavební činnosti. Tím jsme mohli investovat do drahých dřevoobráběcích strojů a naše pracoviště je nyní vybaveno nejmodernější technologií pro výrobu dřevostaveb.

Jaké technologie využíváme?

Roubené dřevostavby

Klasický systém
jedná se o roubené dřevostavby, kde je na obvodové stěny použito buď rostlých masivních cedrových hranolů, nebo hranolů z lepené borovice a smrku.

Sendvičový systém
Stěny se skládají z 96 mm silného hranolu, 100 mm silné izolace z konopí a opět 96 mm silného hranolu. Je možné stěnu přizpůsobit dle požadované tloušťky izolace a to po 20 mm, nicméně už při použití 100 mm silné izolace z konopí stěna splňuje parametry nízkoenergetické dřevostavby.

Dřevostavby z panelů

Tento systém dřevostaveb je velice populární v celé Západní Evropě. Zejména pak v Německu, kde vznikl. Panely se sbíjí ze sušených, hoblovaných prken pomocí hliníkových hřebíků. Jednotlivé vrstvy panelu jsou kladeny vždy kolmo na vrstvu předešlou, aby bylo dosaženo lepších mechanických a fyzikálních vlastností panelů


Montáž dřevostaveb

Díky vynikající přesnosti opracování a kvalitní dokumentaci je montáž dřevostavby hračkou. Zkušení pracovníci naší firmy jsou schopni postavit hrubou stavbu domu běžné velikosti během 4-5 dní. Každý jednotlivý díl dřevostavby má své vlastní číslo a na stavbě se pak postupuje podle plánů, které vygeneruje software Dietrich´s.

vyrovnání dřevostavby

Po položení prvních dvou trámů se dřevostavba výškově vyrovná pomocí nivelačního přístroje, aby byla v dokonalé rovině. Případné nerovnosti se eliminují pomocí dubových klínů.

montáž svépomocí

V případě montáže svépomocí Vám nabízíme slevu. Dřevostavby se zakládají na připravenou základovou desku, na které je položena hydroizolace.  

Ing. Štěpán Bartoš
Kosořín 46
565 01 Choceň