Materiály

Materiály

Materiály, které používáme na roubení a konstrukce krovů všech našich dřevostaveb jsou certifikované. Roubení na dřevostavby provádíme z červeného západního cedru, žlutého cedru a z lepené borovice. Pro konstrukce krovu, skeletové a sloupkové konstrukce používáme smrkové KVH (konstrukční masivní dřevo) profily. Pro sbíjené panely používáme smrková a borová prkna.

Držíme skladové zásoby materiálů na dřevostavby.
 

konstrukční ochrana

Nejlepší ochranou dřeva je však vhodné zvolení konstrukční ochrany celé dřevostavby, tedy dostatečné přesahy střechy, opatření proti zatékání a stání vody apod.. Pokud toto není vyřešeno vhodným způsobem, nepomůže k ochraně dřeva ani hloubková impregnace. Naopak, pokud je dřevo konstrukčně chráněno proti trvalému styku s vodou, je schopno vydržet bez chemických ochran po desítky až stovky let.

sušení, hoblování

Všechny použité materiály na dřevostavby jsou sušené na 15% (+-3%) a hoblované. Materiály na dřevostavby jsou hoblované z několika důvodů: lepší a přesnější opracování na CNC stroji, bezpečnější a příjemnější montáž, esteticky materiál působí lépe, má vyšší odolnost proti škůdcům a vyšší požární odolnost. Je to způsobeno tím, že hoblovaný povrch dřeva je uzavřenější, hladší a pevnější a proto lépe odolává vlivům dřevokazných hub, hmyzu i ohně.

Impregnace

V kombinaci s prvotřídním výběrem toho nejkvalitnějšího materiálu na dřevostavby lze u hoblovaných prvků pominout použití ochranných nátěrů a impregnace. Kromě hloubkové impregnace působí tyto prostředky velmi krátkodobě (max. 3-5 let) a z celkové životnosti jde jen o malou část – zřídka se přistupuje k pravidelnému opakování nátěrů – zatímco povrch dřeva ohoblovaný zůstane.