Uspořte finance díky rychlosti výstavby dřevostavby

 

Uvažujete o výstavbě domu? Chcete-li rychle bydlet, začněte jednat a brzy se můžete stěhovat. Ideálním řešením pro rychlé bydlení v novém je volba dřevostavby. Hrubá stavba na pozemku proběhne během několika dní. Ovšem je třeba předcházející pečlivé přípravy, která zahrnuje vytvoření podrobné výrobní dokumentace.
 

Díky rychlosti výstavby můžete uspořit nemalé finanční prostředky. Stačí si spočítat, co zaplatíte třeba za nájemné v době, kdy ještě nejste tzv. ve svém. Obvykle se prodražují i domy, jejichž výstavbu investoři rozloží do několika let. V dnešní době, kdy dochází ke zdražování energií takřka pravidelně, stojí za zavážení rovněž nezanedbatelný fakt, že jako dřevostavby lze realizovat řadu projektů nízkoenergetických domů.


Nechte si u nás spočítat množství materiálu na dřevostavbu


Máte-li již vyhlédnutý projekt, odborníci firmy BARTOŠ DŘEVOSTAVBY s.r.o. vám po jeho předložení dokážou spočítat předběžné množství materiálu, kterého bude na dřevostavbu potřeba. Podle toho se stanoví předběžná cena a další podmínky, které bude potřeba splnit.

V tuto chvíli je na tahu investor. V případě, že s návrhem ceny a podmínek souhlasí, stačí zaplatit 30 tisíc korun. Pro zajímavost dodejme, že tato částka činí pouze 1,26 násobek průměrné měsíční mzdy v ČR /3. čtvrtletí 2011, zdroj: Český statistický úřad/. Za výše zmíněné prostředky zákazník dostane vypracovanou kompletní výrobní dokumentaci. Ta obsahuje rozpis použitých materiálů, který dokládá číselník jednotlivých kusů dřevěných částí. A pak stačí zaplatit 40 % z ceny dřevostavby jako zálohu na materiál, např. cedr západní červený, cedr žlutý nebo borovice, a může se začít stavět.


Dřevostavba s chutí


Na lince se poté rozbíhá výroba domu, rezervuje se kamion, který dopraví dřevostavbu, tedy přesněji všechny její části, na stavební parcelu. Hrubá stavba pak trvá jen několik dní. „Klasické“ roubenky můžou až po krov stát za jeden jediný týden. V následujícím týdnu dělníci osadí otvorové prvky a položí střešní krytinu. V této době čeká na zákazníka kromě údivu z před očima rostoucího domu i třetí faktura – tedy zbylých 60 % ceny domu, od které se odečítá výše zmíněná třiceti tisícová záloha na výrobní dokumentaci. Montáž dřevostavby se hradí až po dokončení hrubé stavby a její prohlídce investorem. Činí dva tisíce korun za kubík opracované hmoty.